Od 6 miesiąca życia potrzeby żywieniowe Twojego dziecka będą większe niż to, co może zapewnić zwykła mieszanka. Warto skorzystać ze sprawdzonej receptury, która może stanowić uzupełnienie karmienia piersią lub zastępstwo dla tego rodzaju żywienia – przykładem jest nan optipro 2.

Nan optipro 2 jako dobra alternatywa dla mleka matki

Wprowadzanie pokarmów stałych to czas, w którym niektóre dzieci mogą być mniej chętne do wprowadzenia preparatu do żywienia niemowląt. NAN OPTIPRO 2 zostało przygotowane przez specjalistów w taki sposób, aby zapewniać przyjemny smak, a przy tym bez dodatku cukru dostarcza ważnych składników odżywczych, takich jak białko i żelazo, których dzieci potrzebują w wyższej ilości niż nawet dorośli ludzie.

Jak opracowano Nan Optipro 2?

Produkt NAN OPTIPRO 2 jest oparty na mleku krowim, ale został specjalnie opracowany dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Zawiera zwiększoną ilość białka, żelaza i wapnia, a jednocześnie jest lekkostrawny.

Jest to formuła, która pomaga zaspokoić zmieniające się potrzeby żywieniowe Twojego dziecka. NAN OPTIPRO 2 jest specjalnie opracowany z kompleksem witamin i immunoskładników, aby wspierać optymalny wzrost, odporność i rozwój. Zawiera odpowiednią ilość tłuszczu i białka, aby pomóc zaspokoić zapotrzebowanie rosnącego dziecka na energię i składniki odżywcze.

NAN OPTIPRO 2 zawiera również DHA (kwas tłuszczowy omega-3), który jest naturalnie obecny w mleku matki, aby wspierać rozwój mózgu, oczu i układu nerwowego.

Kompletna formuła dla niemowląt od 6 miesiąca życia

Nan Optipro 2 należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami pracownika służby zdrowia. Aby przygotować 180 ml pokarmu: wymieszaj 6 równych miarek (30g) proszku z 180 ml wody w temperaturze 40°C.

Przed przygotowaniem pokarmu należy zawsze dokładnie umyć ręce. Przed użyciem dokładnie wyparz butelkę, smoczek i nakrętkę w gorącej wodzie.

Wodę należy gotować przez 5 minut, a następnie pozostawić do ostygnięcia. Nie należy używać mikrofalówek ani innych urządzeń do podgrzewania pokarmu.

Wyrzuć niedokończone mleko, ponieważ mogą się w nim szybko tworzyć bakterie, a butelka zacznie zbierać drobnoustroje i pleśń.

Zawsze sprawdzaj temperaturę pokarmu przed podaniem dziecku.